Laikmetīgā deja

sevis apzināšanās,
ķermeniska saruna ar sevi un citiem,
kustību valodas izkopšana, izprašana un ķermeņa daiļrunības attīstīšana,
pasaules izjušana ar  pieskārienu laikam un telpai
otrdienās, 18:00-19:30

ceturtdienās, 18:30-20:00

Mēs, horeogrāfes un dejas pasniedzējas

Eva Krūmiņa un Rūta Pūce,

aicinām uz laikmetīgās dejas nodarbībām.

Jaunos, mūžam jaunos un arī vecos, kautrīgos, aktīvos,

ar pieredzi un bez, pārliecinātos un nedaudz vieglprātīgos,

lēnīgos un arī fiksos, vidējos un ļoti īpašos.

Visus, kam ir interese un dejas izslāpis ķermenis

___________________________________________

.

Laiks

otrdienās, 18:00-19:30

ceturtdienās, 18:30-20:00

.

Kontakti, pieteikšanās
laikmetiga.deja@i-deja.lv

___________________________________________

.

.

Nodarbība

Laikmetīgā deja. Kas tas tāds?!

Tas ir tad, kad piesātinātās pasaules nepārtrauktajā ritmā beidzot gribas apstāties, paskatīties uz sevi un godīgi sev atzīties: “Es gribu dejot. Ar šo ķermeni, kas man ir dots un kas ir lielisks, jo ir mans. Ar savu ikdienu un identitāti, kas nav tāda kā citiem un nav pat salīdzināma, jo vienkārši ir cita. Ar visu sevi, necenšoties mainīt to, ko nevēlos vai nevaru. Gribu tikai atrast ideālo veidu un pieeju savai dejai. Pielāgoties, ļauties, meklēt, eksperimentēt, nebaidīties un vienkārši būt. Jo ticu, ka baudpilns dejojums sākas ar cieņu pret sevi, bet savu robežu pārkāpšana sākas ar to atrašanu”

.

Laikmetīgā deja ir brīvība. Tā pārkāpj robežas ne tikai starp dažādām dejas tehnikām, bet izmanto arī citas ķermeņa apzināšanas prakses un mākslas disciplīnas (joga, cigun, cīņas māksla, aktiermeistarība, meditācija, akrobātika, vizuālā māksla u.c.). Šī brīvība pieprasa radošu un atvērtu pieeju ikvienam iesaistītajam laikmetīgās dejas tehnikas apguvē – kā pasniedzējam, tā dejotājiem. Mēs atbalstām ideju par ķermeņa anatomiskās funkcionalitātes un individuālo īpašību sabalansēšanu un izmantošanu dejā. Labprāt izmantojam gravitāciju, ķermeņa elpu un esošā brīža apzināšanos kustību plūduma veidošanā. Nebaidāmies no fiziskiem izaicinājumiem, sava ķermeņa centra pārvietošanas telpā un negaidītiem pavērsieniem kā dejā, tā dzīvē. Vissvarīgākais šajās nodarbībās ir prieks

.

Nodarbībās iespējams iekļauties jebkurā laikā

.

.

Pasniedz
Eva Krūmiņa (iepriekš Vancāne)

dejojusi jau kopš agra vecuma: tautas dejas, klasisko deju, estrādes dejas un, visbeidzot, iemīlējusi Laikmetīgo deju jau 14 gadu vecumā. 2011.gadā ieguvusi bakalaura grādu laikmetīgās dejas mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā. Dzīvojusi Nicā, Francijā un apguvusi Laikmetīgo deju, kā arī Āfrikāņu dejas padziļināti. Pasniegusi dejas nodarbības vairākās deju studijās gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vairākus gadus bijusi deju studijas „Dzirnas” profesionāļu sastāvā. Kā dejotāja apmeklējusi gan festivālus, gan meistarklases Turcijā, Izraēlā, Vācijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā un Portugālē.
Horeogrāfijas:
2012. gadā- horeogrāfija un izpildījums laikmetīgās dejas izrādei „STUNDAS” sadarbībā ar horeogrāfēm Evitu Biruli un Kristīni Brīniņu (iepriekš Vismani). Šī izrāde tikusi nominēta „Spēlmaņu naktij 2012/2013” kā „Gada sasniegums laikmetīgā dejā”. 2013. gadā tapis koncertuzvedums bērniem „Ok computer” sadarbībā ar horeogrāfu Kristapu Ceļmalnieku (rīko VSIA „Latvijas koncerti”). 2014. gadā tapusi īsfilma/videoklips grupas „Instrumenti” dziesmai „King Of The Wild Things”, kur Eva bijusi gan horeogrāfe, gan izpildītāja (mūzikas video atzīsts par gada labāko videoklipu mūzikas ierakstu gada balvā „Zelta mikrofons 2014”).
Pašlaik strādā pie lielākā projekta savā dzīvē – dēla audzināšanas! (:

.

Rūta Pūce

Laikmetīgās dejas horeogrāfe, pasniedzēja un dejotāja. Beigusi Latvijas Kultūras akadēmiju specialitātē “Laikmetīgās dejas horeogrāfija” 2015. gadā. Kā dejas pasniedzēja strādā kopš 2008.gada gan ar pieaugušajiem, gan bērniem.

Savas dejas gaitas uzsākusi jau agrā bērnībā, līdz 15 g.v. dejojot sporta dejas. Vēlāk profesionāli pievērsās Salsai, 2009.g. iegūstot 1.vietu Baltic Salsa Cup sacensībās Klaipēdā. Paralēli sāka interesēties arī par laikmetīgā džeza deju, ko apguva un vēlāk arī pasniedza pie Līgas Libertes studijā “Body and Soul” (šobrīd “Līgas Libertes dejas teātris”). Kā dejotāja piedalījusies arī studijas izrādēs “Love” (2010) un “Atraitnes” (2011). Kopš iestāšanās Latvijas Kultūras akadēmijā ir pilnībā pievērsusies laikmetīgajai dejai un horeogrāfijai. Studiju ietvaros piedalījusies “NORDPLUS EMD Network” meistarklasēs  Somijā (Deja un pedagoģija), Kopenhāgenā (Postmodernā deja un mūzika), Rīgā (deja un kino).

Rūta ir dejotāja plašu rezonansi guvušajā Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas izrādē “Ārā” (2013), kas ieguva “Spēlmaņu Nakts” balvas – “Gada notikums laikmetīgajā dejā” un “Gada scenogrāfs”. Kā dejotāja piedalījusies arī laikmetīgās dejas izrādē “Rauts” (horeogrāfe – Agate Bankava), modernās dejas izrādē “Kauciens” (hor.- Maurice Causey (ASV/Nīderlande)),, metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” (rež.- Inga Tropa; hor. – Guntis Spridzāns, mūzika – Skyforger), Latvijas Nacionālās operas iestudējumā “Fausts” (rež.- Aiks Karapetjans, hor.- Linda Mīļā) u.c.

Šobrīd darbojas laikmetīgās dejas mākslinieku apvienībā ĀRĀ un sociāli performatīvajā kustībā MANAMAMMADEJO, ko radīja kopā ar kolēģi Annu Novikovu 2017. gada sākumā, savukārt, 2017. gada nogalē pirmizrādi piedzīvoja arī Rūtas Pūces (sadarbībā ar Annu Novikovu) veidotā laikmetīgās dejas izrāde DIVOTNE, apskatot sievietes sašķeltību un jaunās personības meklējumus pēc bērna piedzimšanas

.

Vieta
I-DEJAS MĀJA, dejas un personības kultūras centrs, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā | karte

Valoda
latviešu un ķermeņa valoda 😉 Ja nepieciešams, tiek pielietota arī krievu un angļu valoda

Dalībnieki
Jaunieši un pieaugušie, kas vēlas iknedēļas radošas kustības nodarbības. Cilvēki, kas gatavi atvērt savu kustību un prāta ierobežojumu vārtus. Grupas dalībnieki nosaka nodarbības intensitāti un grūtības pakāpi.
Evas/Rūtas nodarbības atšķiras, bet arī papildina viena otru.
Nodarbībās iespējams iekļauties jebkurā laikā

Dalība
viena nodarbība 10€
abonements 8 nodarbībām 72€ | studentiem 56€ | izmantojams 2 mēnešu laikā
abonements 4 nodarbībām 40€ | studentiem 32€ | izmantojams 1 mēneša laikā

no maija:

pirmo reizi- 10€ | atsevišķa nodarbība 12€
abonements 8 nodarbībām 70€ | studentiem 60€ | izmantojams 2 mēnešu laikā
abonements 4 nodarbībām 40€ | studentiem 35€ | izmantojams 1 mēneša laikā

.